Scroll to top

Hot stamping

 

To nasza specjalność!
Hot stamping (zwany również jako tłoczenie folią na gorąco, termodruk czy hot-print) to technika druku z użyciem folii metalicznych zamiast farby drukarskiej. Hot stamping to przede wszystkim metoda uszlachetniania druku.
Luksusowy wygląd pokrytych tą metodą powierzchni sprawia, że hot stamping jest jednym z ciekawszych sposobów, by uczynić okładki książek i czasopism oraz opakowań produktowych, prezentowych czy reklamowych, bardziej atrakcyjnymi dla odbiorcy.
Co istotne, hot stamping można stosować na bardzo zróżnicowanych powierzchniach. W praktyce nadaje się do nanoszenia nadruków między innymi na papierze etykietowym, kredowym i samoprzylepnym, kartonie zwykłym, fakturowanym i barwionym w masie, tekturze litej i falistej, folii samoprzylepnej, tworzywach sztucznych (PET, PCV) i powierzchniach laminowanych czy nawet na tekstyliach. Używamy również folii pigmentowych, półtransparentnych, perłowych oraz dyfrakcyjnych (w tym folii holograficznych). Dysponujemy szybkimi automatami do złocenia i wytłaczania. Możemy poszczycić się faktem, iż jesteśmy pionierami technologii hot stamping w Polsce, co świadczy o naszym dużym doświadczeniu.

INNE METODY USZLACHETNIANIA DRUKU:
Działamy kompleksowo, od projektu do gotowego produktu. W swojej ofercie posiadamy nie tylko hot stamping, ale również inne metody uszlachetniania druku:
– lakierowanie uv (również wybiórczo)
– laminowanie / foliowanie (błyszczące, matowe i soft touch)
– tłoczenie wklęsłe, wypukłe i przestrzenne 3D
– kaszerowanie tektury litej i falistej papierem, kartonem, tkaninami.
– wykonanie znaku wodnego
– wykonywanie znaku holograficznego (hologram)